Витрати на вирощування цукрових буряків протягом 2022 року збільшаться на 44%. Це може призвести до скорочення посівних площ та дефіциту цукру на внутрішньому ринку. Такий прогноз озвучила асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).
У 2021 році Україна вперше була змушена імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення внутрішнього попиту на цукрі. Порівняно з початком 2000-х років посівні площі під цукровим буряком скоротилися майже вчетверо.
Аграрії відзначають також стрімке зростання вартості ресурсів: добрив, палива та інших складових собівартості.
“Таким чином, за попередніми оцінками собівартість виробництва буряків у 2021/22 меркетинговому році зросте на 44% порівняно з попереднім періодом”, – заявили в УКАБ.
В результаті напередодні нової посівної кампанії фермери стали відмовлятися сіяти буряк і хочуть переорієнтувати виробництво на кукурудзу, соняшник та інші культури, які мають підвищений попит на світовому ринку.
На думку експертів, фермерам потрібен стимул, щоб бути зацікавленим у подальшому вирощуванні цукрових буряків.
“Додаткова підтримка у 5000 грн/га для посівів до 500 га дозволить зупинити скорочення посівних площ під цукровим буряком, забезпечити цукрові заводи сировиною цього року та уникнути дефіциту цього стратегічного продукту на українському ринку цього року”, – стверджують в УКАБ.
Нагадаємо, в Україні на початку 2022 року різко подорожчала цибуля — середня споживча ціна на ріпчасту цибулю зросла на 72%. А через прискорення інфляції лише за січень овочі подорожчали на одразу на 20,5%.
Коментарі