ПРООН разом з Мінекономіки та іншими партнерами презентували проєкт «Використання службових собак для розмінування в Україні», що має на меті розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів за допомоги собак для прискорення розмінування територій.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Цей проєкт реалізований у співпраці з ПРООН, з операторами протимінної діяльності MAG та APOPO і за фінансової підтримки Нідерландів та Іспанії. Його мета – напрацювати й розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів за допомоги собак. Також у його межах мають напрацювати унікальні компоненти, які будуть застосовані саме тут, в Україні», – поінформував заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Використання службових собак для розмінування в Україні передбачає створення команд, до яких увійдуть 8 кінологинь та 16 технічних пошукових собак. Фахівчині пройшли тренінги у Камбоджі. Там же протягом п'яти місяців готували й собак. Після сертифікації команди розпочнуть обстеження в Харківській області.
Робота в проєкті буде зосереджуватися на підготовці та акредитації команд з розмінування для проведення обстежень на деокупованих територіях. Цей досвід має долучать до створення Національних стандартів протимінної діяльності із залученням мінно-пошукових собак. Організатори очікують, що протягом наступних семи місяців команди обстежать загалом 1,8 кв. км земель у Харківській області.
«В Україні є досвід використання собак у пошуку вибухонебезпечних предметів. Але до цього часу тварин залучали до роботи у силах спецпризначення, поліції, прикордонних загонах тощо. Тож до цього часу в класичному розумінні протимінної діяльності собаки не застосовувалися. Через це ми матимемо певну бюрократичну процедуру для розробки стандартів впровадження цього. Сподіваюся, все буде швидко і ми зможемо зробити так, щоби залучення собак для розмінування в Україні набуло максимально офіційного статусу», – додав Безкаравайний.
Він зауважив, метод залучення собак до пошуку мін є дешевшим, аніж традиційні обстеження територій сапером. Також собаки обстежують ділянки швидше, аніж людина.
Під час заходу постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив, що проєкт не лише активізує зусилля з розмінування, але й встановлює орієнтир для майбутніх операцій, забезпечуючи більш результативне очищення від вибухонебезпечних предметів.
Зі свого боку посол Королівства Нідерландів Алле Дорхаут підкреслив, що ця ініціатива є для України важливою, оскільки уможливлює швидке очищення територій від вибухонебезпечних предметів.
Водночас Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу зауважив, що проєкт став практичним виразником солідарності іспанського народу з Україною. За його словами, проєкт дотичний до важливих тем – «передусім людей, які хочуть бути якомога далі від страху та небезпеки, а також подальшого економічного процвітання».
В Україні стартував проєкт із залученням жіночих команд з службовими собаками для гуманітарного розмінування / Фото: Олександр Клименко, Укрінформ
Коментарі