Тарифи на розподіл природного газу у 2022 році для споживачів попередньо уже схвалили. Фото: з архіву
Наразі природний газ до споживачів області транспортують «Хмельницькгаз» та «Шепетівкагаз», і тарифи в них різні.
З 1 січня тариф на розподіл природного газу для споживачів може змінитися. Наразі Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), попередньо уже схвалила нові тарифи, утім на них ще очікує обговорення. Про це повідомляє пресслужба комісії.
Отож, згідно з попередніми розрахунками, тариф на 2022 рік для споживачів, яким послуги розподілу природного газу надає АТ «Хмельницькгаз», може бути встановлено у розмірі 1,54 гривні за один кубометр на місяць (без урахування ПДВ). Якщо ж додати ще 20 відсотків ПДВ, то кінцева ціна для споживача складе 1,84 гривні.
Щодо вартості транспортування газу і для мешканців Шепетівки та Шепетівського району, за доставку якого відповідає ПрАТ «Шепетівкагаз», то з 1 січня тариф на послуги розподілу природного газу для цього підприємства може становити 1,06 гривні за 1 кубічний метр на місяць (без урахування ПДВ). Якщо ж додати ще 20 відсотків ПДВ, то кінцева ціна для споживача складе 1,27 гривні.
Нарадаємо, що цього року, починаючи з січня, вартість доставки одного кубічного метра газу для споживачів «Хмельницькгазу» становила 1,99 гривні. А кінцева вартість доставки одного кубічного метра газу для споживачів «Шепетівкагазу» становила 1,30 гривні.
Отож, якщо запропоновані тарифи на розподіл газу після обговорення Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердить остаточно, то, порівняно з нинішніми, у наступному році вони зменшаться.
Додамо, що плата за доставку газу сплачується щомісячно рівними платежами і розраховується окремо для кожного споживача. Вона залежить від об’єму спожитого блакитного палива впродовж «газового року», який охоплює період з 1 жовтня до 30 вересня. Тобто, щоб визначити, якою буде вартість доставки газу, споживачеві потрібно порахувати, скільки він використав газу за цей проміжок часу, а опісля цю суму потрібно помножити на тариф й поділити на 12 – кількість місяців.
Нагадаємо, що відділити плату за розподіл газу із загальної платіжки Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, вирішила з січня 2020 року.
Коментарі