«Якщо тарифи надалі так зростатимуть, то місцеві бюджети перетворяться на каси для оплати енергоносіїв», — міський голова. Фото: з архіву редакції
Для Хмельницького непрогнозованими втратами найперше стали ціни на газ та електроенергію.
Сьогодні, 15 грудня, депутати Хмельницької міської ради ухвалили бюджет громади на 2022 рік. Він склав понад 3 мільярди 637 мільйонів. З них 80 відсотків припадає на власні доходи громади. Передусім — надходження від платників податків. Попри це міський голова Олександр Симчишин заявив, що впродовж останніх двох років знизилися темпи зростання місцевої скарбниці. Про причини цієї ситуації у нього запитали кореспонденти сайту «Є». Зокрема, чи не вплинули на це карантинні обмеження.
За словами Олександра Сергійовича, найскладніша ситуація з карантином спостерігалася у 2020 році. Тоді знизилися находження від єдиного податку та податку на доходи фізичних осіб. Цьогоріч подібних наслідків від карантинних обмежень не було. Навпаки фізичні особи-підприємці сплатили єдиного податку більше, ніж очікувалось. А надходження від ПДФО загалом мають вийти на прогнозований показник.
Натомість справжнім ударом для місцевої скарбниці стало зростання тарифів. Вони є непрогнозованими втратами коштів, які можна було б спрямувати на розвиток громади.
«Ми не прогнозували, що для комунальних установ ціна газу сягатиме 16 тисяч 800 гривень за тисячу кубометрів. А це мінус 42 мільйони з міського бюджету в цьому році. Ми не прогнозували стрибка вартості електроенергії. Вона зі серпня до грудня зросла врази (наприклад, для таких комунальних підприємств як «Електротранс» — авт.). Це все сотні мільйонів втрат», — заявив Олександр Симчишин.
Він додав, якщо тарифи надалі так зростатимуть, то місцеві бюджети перетворяться на «каси для оплати енергоносіїв». Вже є міста, які заклали на наступний рік по 300 мільйонів гривень, щоб розрахуватися за газ.
«Якщо бюджет розвитку становить 309 мільйонів, а потрібно віддати 300 мільйонів, то за решту «можна поставити лише кілька лавочок», — зазначив міський голова.
За його словами, найбільший удар зростання вартості газу, а відповідно — опалення, завдало бізнесу. Він має платити за значно вищими тарифами, ніж населення та навіть комунальні підприємства. Теплокомуненерго зобов’язані щомісяця коригувати тариф на опалення для підприємців на ґрунті коливання цін на блакитне паливо. Внаслідок цього може зрости вартість ледь не усіх товарів і послуг.
Нагадаємо, що у бюджеті Хмельницької громади на 2022-й закладено 20 мільйонів гривень на продовження будівництва Палацу спорту. Також місто у наступному році розраховує отримати на нього ще 100-110 мільйонів гривень.
Крім того, на сесії депутати проголосували за перетворення кладовища на вулиці Кам’янецькій на меморіальний парк.
Коментарі