Щомісяця співробітники поліції та районних адміністрацій спільно відвідують сім’ї, у яких неодноразово вчинялось домашнє насильство. Нагадують правопорушникам про передбачену адміністративну та кримінальну відповідальність. Жертвам сімейного дебошира роз’яснюють до яких установ слід звернутися, щоб вчасно отримати допомогу.
Поліцейські мобільної групи реагування на факти вчинення домашнього насильства Миколаївського райуправління поліції спільно зі представниками адміністрації Заводського району провели профілактичний рейд серед сімейних кривдників. Під час спільної роботи фахівці з’ясовують чи не здійснюються у родинах повторні випадки насильства, яка необхідна допомога жертвам та роз’яснюють їхні права.
Цьогоріч поліцейські відділу протидії домашнього насильства здійснили виїзд на понад 1 100 викликів жертв із проханням вгамувати сімейних тиранів. У результаті 459 дебоширів правоохоронці притягли до адміністративної відповідальності та 598 вручили термінові заборонні приписи. Ці документи забороняють кривдникам спілкуватися із постраждалою людиною, перебувати з ними в одному місці або будь-як контактувати. Приписи можуть діяти до 10 днів.
Загалом, у Миколаєві на профілактичних обліках підрозділів превенції поліції перебуває понад 1 500 осіб, які вчинили домашнє насильство, серед яких є як чоловіки, жінки, так і діти.
Відповідно до діючого законодавства, кривдникам загрожує як адміністративна (штрафні санкції, громадські роботи або адміністративний арешт), так і кримінальна відповідальність (громадські роботи, пробаційний нагляд, обмеження чи позбавлення волі).
Шановні громадяни, якщо ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім’ї, не замовчуйте, а відразу ж звертайтеся по допомогу. Телефонуйте операторам спецлінії 102 або урядової «гарячої лінії» за номером 1547, фахівці якої нададуть консультацію та підтримку постраждалим.
Пам’ятайте, якщо ви жертва – не мовчіть, якщо свідок – розкажіть.
Коментарі