Фото: Иван Шаблов / Facebook
У США політики з обох політичних партій при владі схиляються на бік України у війні, яку проти неї розв’язала Росія. Зокрема, відбуваються кардинальні зміни позиції Республіканської партії. Про це в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман розповів російський політолог, публіцист Андрій Піонтковський, який проживає у США.
“Зазвичай Республіканська партія у свідомості українського спостерігача пов’язана із Трампом, який і зараз щодня волає, що Байден своєю підтримкою України веде світ до третьої світової ядерної війни. “Я, великий Трамп, упродовж 24 годин зупиню війну. Люди перестануть гинути. Я домовлюся з Путіним віддати йому половину України”, – тощо. Але Республіканська партія категорично відмовилася від цієї позиції, вони обрали стратегію передвиборчої боротьби – атакувати Байдена за недостатню підтримку України. Блискуча сцена була, коли спікер Палати представників Маккарті відчухрав російського пропагандиста, який ставив йому запитання”, – сказав він.
Піонтковський нагадав, що нещодавно звільнили телеведучого Такера Карлсона, який виступав проти України. Окрім того, кардинально змінив свою позицію популярний кандидат республіканців, губернатор Флориди Десантіс. На його думку, усе це – ланки одного ланцюга.
“Зараз основна суперечка між республіканцями й демократами – хто кращий захисник України… І це чудово”, – сказав він.
Піонтковський: У Росії є 43 ПВК. Вони вже на низькому старті й думають не про Бахмут і Мелітополь, а про те, як пограбувати Рубльовку. Читайте повну версію інтерв’ю
ВІДЕО Відео: Алеся Бацман / YouTube Контекст:
За даними Пентагону станом на 21 травня, від початку роботи адміністрації президента Джо Байдена у 2021 році США виділили на допомогу у сфері безпеки Україні понад $38 млрд, зокрема $37,3 млрд – від початку повномасштабного вторгнення РФ.
Сполучені Штати надають допомогу Україні переважно за системою “президентського скорочення” запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у триваліший перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи.