Чи може в таку аномальну спеку виникнути самозаймання сухостою? Так. Чи у зоні підвищеного ризику деокуповані населені пункти? Так. Чи призводять до більших збитків пожежі, які виникають у захаращених сухою травою та чагарниками місцинах? Так.
Чому? Давайте розбиратись.
Вже тривалий час на Миколаївщині утримується суха та спекотна погода. В таких умовах призвести до загоряння може навіть залишене під прямими сонячними променями скло (пляшка, уламок розбитого скління тощо). Цього “добра” чимало розкидано в покинутих через війну населених пунктах, на приватних територіях, які залишили господарі через окупацію, а російські війська нахабно їх займали. А які “охайні” окупанти ми всі знаємо.
На сьогодні, в більшості віддалених від обласних або районних центрів населених пунктах, місцеві мешканці ще бояться повертатись, тож переважна частина будинків залишається тимчасово залишеними, а відтак — захаращені сухостоями та чагарниками. І у випадку займання — може згоріти все те, що російські війська не знищили.
Чи є вихід? Чи є можливість зберегти майно громадян, щоб їм все ж таки було куди вертатись із часом? Так. Для цього слід не провокувати своїми діями виникнення пожеж: не випалювати стерню, не палити сміття та багаття на подвір’ях чи покинутих приватних домоволодіннях, по можливості викосити ті сухостої, зробити протипожежні розриви. Особливо зараз — в пожежо небезпечний період.
Здавалося б що складного в тих простих рекомендаціях? Та хто ж візьме на себе роль захисника свого села від вогняного лиха? Дуже сподіваємось, що знайдуться сумлінні місцеві мешканці або представними органів місцевої влади. І віримо, що мине трохи часу та всі населені пункти, які постраждали від війни, знову будуть заселеними, а замість сухостоїв на подвір’ї ростимуть квіти.
Коментарі