Офіс відновлення та розвитку разом із структурними підрозділами Миколаївської міськради отримали фінансування на реалізацію важливого проєкта для міста – встановлення сонячних електростанцій у міській лікарні №1 на суму 100 тисяч євро.
Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва.
Зазначимо, що встановлення сонячних електростанцій відбудеться завдяки партнерській організації – Німецькому товариству міжнародного співробітництва GIZ Ukraine та Громадській організації «Школа енергоефективності» (Energy Efficiency Education). 1 серпня вже був підписаний Меморандум про співпрацю між Миколаївською міською радою з даними сторонами. З миколаївської сторони документ підписав перши заступник міського голови Віталій Луков.
Цей меморандум спрямований на впровадження заходів з енергоефективності та підвищення енергетичної стійкості Миколаївської територіальної громади. З моменту його підписання розпочинається співпраця з реалізації демопроєкту по капітальному ремонту електричних мереж в частині встановлення гібридної сонячної електростанції з автономною лінією живлення на власне споживання на даху комунального підприємства ММР «Міська лікарня №1».
Чому даний проєкт вкрай важливий?
Миколаївська міська лікарня №1 є закладом охорони здоров’я, що надає широкий спектр вторинної/спеціалізованої амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, у тому числі екстреної (невідкладної), тому вкрай необхідно, щоб вона мала безперервну лінію живлення.
Завдяки донорському гранту в розмірі 100 тисяч євро та внеску з місцевого бюджету в розмірі 5,5 тисяч євро, встановлення сонячної електростанції дозволить значно знизити витрати комунального закладу на електроенергію та забезпечити безперебійне функціонування лікарні навіть під час відключення світла. Це зменшить навантаження на загальну електричну мережу та підвищить енергетичну стійкість закладу.
«Даний проєкт є дуже важливим для міста. Оскільки покликаний забезпечити лікарню сонячною станцією із акумуляторами. Вона буде здатна забезпечити лікарню резервним живленням протягом щонайменше двох годин (це мінімальна цифра. Реально – чотири-шість, якщо адекватно споживати)», – розповів експерт з «зеленого» переходу Офісу відновлення та розвитку Даніель Боду.
Крім того даний проєкт є інноваційним та пілотним, адже станція буде виступати як маневрова потужність, знижуючи навантаження на загальну енергомережу в періоди пікового споживання.
Вдень, коли генерація від станції перевищуватиме споживання будівель, надлишки електроенергії будуть зберігатися в акумулятори. Ввечері та вночі ці надлишки будуть використовуватись на потреби будівлі коштом заряду в акумуляторах. При наявності мережі, акумулятори не будуть розряджатись нижче заданого порогу, щоб забезпечити можливість аварійного заживлення в разі відключення міської мережі.
Джерело: mkrada.gov.ua
Коментарі