До нашої редакції за допомогою звернулися мешканці двох мікрорайонів Миколаєва з проханням надати розголосу проблемі, з якою вони зіткнулися.
На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну було зруйновано водовід Дніпро – Миколаїв, який подавав питну воду для мешканців Миколаєва.
На допомогу мешканцям міста прийшли волонтери з інших міст та міжнародні благодійні організації.
Одна з міжнародних організацій “Samaritan’s Purse” почала надавати Миколаєву та іншим містам України системи очищення води “на основі зворотного осмосу”. Ці системи розміщені на територіях різних релігійних організацій, де пробурили свердловини.
Тисячі миколаївських сімей, які проживають поряд з даними релігійними організаціями, можуть набирати очищену питну воду з ранку до вечора.
Проте з технічних причин у двох пунктах Миколаєва, які розташовані за адресами: 2-а Екіпажна, будинок 80 (Християнський ковчег спасіння) та проспект Богоявленський, будинок 183А (Дім молитви для всіх), припинилася видача очищеної води через вимогу міжнародної організації “Samaritan’s Purse” виконувати техніку безпеки представниками релігійних організацій, яким довірили вищезгадані системи очищення води.
Через відсутність централізованого водовідведення у вищезазначених будинках, де розташовані релігійні організації, технічну воду з фільтрів доводилося зливати на проїжджу частину та в городи, оскільки найближчі міські та приватні магістралі для водовідведення знаходяться на відстані кількох десятків метрів від точки видачі води.
Міжнародна організація “Samaritan’s Purse” заборонила в холодну пору року використовувати фільтри, так як технічна вода, що виливається на проїжджу частину, може замерзнути і спровокувати дорожньо-транспортну пригоду чи травму перехожих.
Грошей для підключення до міських або приватних магістралей для водовідведення релігійні організації не мають, адже потрібна проектна документація, купа дозволів від місцевої влади та господарі приватних магістралей для водовідведення хочуть круглу суму за свій дозвіл. І нікого не цікавить, що йде війна, місто без питної води, релігійні громади і так взяли зобов’язання сплачувати рахунки за електроенергію та інші супутні витрати.
Мешканці Миколаєва які проживають біля пункту який розташован за адресою 2-а Екіпажна, будинок 80 (Християнський ковчег спасіння), зібрали декілька сотен підписив та відправили заяву міському голові на електронну скриньку яка вказана на сайті міськогої ради з проханням допомогти запустити цей пункт видачі води. Але з іхним представником так і не зв’язалися.
Мешканці які проживають біля пункту який розташован за адресою проспект Богоявленський, будинок 183А (Дім молитви для всіх) звернулися до адміністрації Корабельного району Миколаїва з проханням допомогти запустити цей пункт видачі води, але їм заявили що не можуть допомгти.
Фильтри стоять, мешканці Миколаєва без води …
Редакція нашого інформаційного агентства вивчивши подібні ситуації в інших містах України, які постраждали від обстрілів, (де місцева влада безкоштовно і самотужки підключала і підключає подібні точки до магістралей водовідведення), звертається до мера Миколаєва Олександра Сєнкевича та до голови Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма з проханням посприяти у вирішенні цієї проблеми, та запустити вищезазначені пункти видачі питної води.