17 березня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени комісії розглянули низку важливих питань, зокрема запобігання надзвичайній ситуації техногенного характеру, пов’язаній із відсутністю питного водопостачання в місті Миколаєві, а також заходи щодо протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у весняно-літній період 2025 року.
Під час засідання заслухано доповіді та пропозиції від представників Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, ДСНС, Українського гідрометеорологічного центру, Державного агентства лісових ресурсів та Державного агентства з управління зоною відчуження.
Питання водопостачання Миколаєва
Комісія обговорила заходи для запобігання надзвичайній ситуації, спричиненій відсутністю питного водопостачання у місті Миколаєві. Було визнано необхідність розробити та ухвалити рішення щодо визначення замовника робіт, враховуючи досвід, швидкість і терміни виконання аналогічних проектів у Дніпропетровській та Запорізькій областях.
Заходи щодо попередження лісових пожеж
З метою запобігання виникненню пожеж у літній період комісія затвердила відповідні заходи та визначила завдання для їх реалізації. Зокрема, доручено:
Організувати цілодобовий моніторинг екосистем із використанням камер відеоспостереження, безпілотних літальних апаратів та мобільних груп.
Забезпечити швидке реагування на загоряння на ранніх етапах.
Провести інженерні протипожежні роботи в лісах: створити та оновити мінералізовані смуги, протипожежні розриви, штучні водойми, дороги, відремонтувати вежі спостереження та очистити ліс від захаращень.
Проблема високомінералізованих шахтних вод
Окремо на порядку денному розглянуто питання запобігання аварійній ситуації та уникнення екологічних і гуманітарних наслідків, спричинених надлишком високомінералізованих шахтних вод у балці Свистунова Криворізького району Дніпропетровської області. Для вирішення цієї проблеми комісія визначила такі завдання:
Забезпечити регулярний моніторинг якості води.
Організувати контроль за станом інфраструктури ставка-накопичувача.
Впровадити заходи для очищення шахтних вод перед їхнім скиданням.
Комісія ухвалила відповідні рішення та доручила профільним відомствам розпочати реалізацію затверджених заходів.
За інформацією Кабінет Міністрів України
Коментарі