Іноземні дипломати, акредитовані у Києві, та інші зарубіжні друзі України, вітають українців з Днем вишиванки.
Відео- та фотопривітання вони оприлюднили у соцмережах, передає Укрінформ.
Єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос, вбрана у вишиванку, акцентувала, що Європейський Союз поруч з Україною не лише в обороні, а й у шануванні української неповторності.
"Вишиванка – це не просто вишитий орнамент, а й українська ідентичність, стійкість та приналежність. Ваша культура – це ваша сила. Ваша земля – це ваша душа. А ваше майбутнє у нашому спільному європейському домі. Європейський Союз поруч з Україною не лише в обороні, а у шануванні того, що робить вас неповторними українцями і гідними європейцями", – сказала Кос українською мовою.
Happy Vyshyvanka Day. З Днем вишиванки. 🇺🇦 pic.twitter.com/Lsl6Yl7vz0
— Marta Kos (@MartaKosEU) May 15, 2025
Голова Представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова відзначила, що українська вишиванка – це частина європейської культурної різноманітності
"День вишиванки – це свято української ідентичності. Сьогодні – це символ нескореного духу та національної єдності. День вишиванки єднає українців і друзів України у всьому світі. Представництво Європейського Союзу в Україні долучається до святкування, адже культурна спадщина України – це частина європейської різноманітності. Ми пишаємося нашою спільною історією та цінностями", – зазначила посол ЄС.
З Днем вишиванки! pic.twitter.com/Z0D7hXjlsL
— Katarina Mathernova 🇪🇺 (@kmathernova) May 15, 2025
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс надів вишиванку на знак солідарності з Україною.
"У кожному стібку української вишиванки є знак національної ідентичності та гордості, які неможливо стерти. Надіваючи її сьогодні, ми показуємо, що стоїмо за Україну, її свободу, народ та мирне майбутнє як у ЄС, так і в НАТО", – написав у привітанні литовський дипломат.
ООН в Україні також приєдналася до святкування Дня вишиванки та пообіцяла постійну підтримку збереженню української культури та традицій.
The UN in Ukraine is joining today's celebrations of Vyshyvanka Day and pledges continuous support to preserving Ukrainian culture and traditions.
Check out the video message of the @UN in Ukraine Head Matthias Schmale @matzschmale pic.twitter.com/QjD2RfxmcI
— UN Ukraine (@UN_Ukraine) May 15, 2025
Як зазначив Координатор системи ООН в Україні та Гуманітарний координатор Матіас Шмале, кожна вишивка є унікальним відображенням регіонального походження, родинних традицій і особистого сенсу.
"Вони — як і самі українці: різні за досвідом та самовираженням, але об’єднані спільними цінностями і неперервною ниткою культури. Ми святкуємо це розмаїття. Організація Об’єднаних Націй вбачає силу в різноманітті, єдність — у співчутті, а стійкість — у яскравих традиціях, які продовжують розквітати, навіть перед лицем руйнівної війни. Разом з ЮНЕСКО, членом сім’ї ООН, ми й надалі підтримуватимемо Україну в збереженні та просуванні її культурної спадщини", – запевнив Шмале.
У посольстві Італії в Україні відзначили самобутність українських вишиванок.
"Сьогодні День вишиванки. Італійський персонал відзначає унікальну самобутність цього традиційного вбрання. Ми поруч з Україною", – заявили італійські дипломати.
Фото: x.com/italyinukr
Посольство Франції в Україні назвало вишиванки прекрасним символом української культури.
"У четвер, 15 травня, українці та їхні друзі з усього світу святкують День вишиванки, прекрасний символ культури України", – зазначається у привітанні диппредставництва та Французького інституту.
Фото: x.com/FranceenUkrain
Дипломати посольств Британії, Туреччини та Швеції оприлюднили світлини своїх співробітників в українському національному вбранні та привітання з Днем вишиванки.
Співробітники посольства Британії Фото: x.com/UKinUkraine
Вітання від посольства Швеції. Фото: x.com/SwedeninUA
З Днем вишиванки!
Vışıvanka gününüz kutlu olsun! pic.twitter.com/bryGxFiMYd
— Türkiye in Ukraine (@TCKievBE) May 15, 2025
Як повідомляв Укрінформ, у третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки. Цей день не є офіційним, але відзначають його не лише в Україні, а й за її межами.
Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. У 2014 році свято вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, а й за межі самої України.
Коментарі